Psy kanapowe

Mówiąc o psach pokojowych określanych też jako psy kanapowe lub psy do towarzystwa i psy reprezentacyjne, mamy na myśli zwykle małe miniaturki, jednak to nie do końca prawda! Konieczne przeczytaj małe psy kanapowe.  Sprawdź jakie psy do towarzystwa i psy reprezentacyjne do Ciebie pasują.

url

Psy pokojowe określane też jako psy kanapowe lub psy do towarzystwa i psy reprezentacyjne to przede wszystkim miniaturki różnych ras i małe rasy psów. Takie małe rasy oraz ich miniaturki ukształtowano dzięki hodowli selektywnej prowadzonej w kierunku tej właśnie cechy. Psy do towarzystwa to jednak nie tylko małe psy kanapowe, ale również duże psy kanapowe. Sprawdź, jakie psy do towarzystwa i psy reprezentacyjne pasują do Ciebie najlepiej. Czy zakupić rasę miniaturową, czy raczej średniej, a może nawet dużej wielkości psa? psy kanapowe, małe pieski, małe psy, małe psy kanapowe, małe rasy psów, psy do towarzystwa, psy kanapowe rasy, psy reprezentacyjne, rasy psów kanapowych

małę psy kanapowe york i chihuahua

Małe psy kanapowe rasy

W dawnych czasach ludzie posiadali raczej duże, silne i mocne psy użytkowe. Natomiast posiadanie małych ras psów stanowiło przywilej bogaczy, szlachty i władców. Od starożytnych Chin i Japonii, poprzez dwory całej Europy małe psy reprezentacyjne były ulubieńcami stanowiącymi wizytówkę bogactwa i wysokiego statusu społecznego. Małe pieski traktowano niczym modne dodatki do ubioru i wystroju wnętrz, chętnie malowano je też na obrazach. Dzisiaj również pełnią te same role, jako typowe psy kanapowe, psy reprezentacyjne i psy do towarzystwa. Wiele z nich wygląda przy tym niczym cudne, puchate i wyczesane kłębuszki, inne mają pięknie pozaplatane czy poupinane grzywki wiązane kokardką. Wyglądają zupełnie niczym cudne pluszowe zabawki. Wśród tych maluchów są też jednak rasy myśliwskie, jak np. jamniki i małe teriery. Jamniki do dzisiaj polują jako norowce, czyli psy do polowań na zwierzęta mieszkające w norach (np. dzikie króliki, lisy).

małe psy kanapowe to psy z 9 grupy FCI

Natomiast Yorki i małe rasy terierów niegdyś używano do polowań na powszechne w obejściach i domach szczury i myszy. Obecnie niektóre teriery nadal pomagają w polowaniach, jednak już nie na szczury, lecz na małe zwierzęta futerkowe, na ptactwo wodne, czy przy zaganianiu i tropieniu np. dzików.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *